Uvažujete o využití služeb designera interierů?

29.10.2015 11:56
Bytový designér

Bytový designér

 posted in: Bytový designér radí |  0

Bytový designer je rozsáhlé a stále poměrně nové řemeslo. A stejně jako vše nové i navrhování interiérů si musí projít svými dětskými krůčky. Řekněte sami, napadlo by Vás ještě před pár lety využít služeb bytového designéra?

Bytový designér je v každém studiu – pozor na něj!

Spousta prodejců nábytků navrhuje interiéry pro své zákazníky. A většinou zadarmo, nebo v ceně, či akci! Je to vcelku jedno, jak se tomu říká, protože kvalitní práci nikdy nedostane. Například bytový designer z kuchyňského studia má za úkol především prodat kuchyně. Je to tedy spíše prodavač, který dostal jmenovku „bytový designér“.

Poctivý bytový designér Vám poradí kde mají kvalitní nábytek za rozumnou cenu. Ví, kde sehnat kvalitního řemeslníka a kde pořídit doplňky interiéru. Navrhnou Vám ve studiu interiér z nábytku, který sami neprodávají? Asi těžko – chudák provize by šla jinam. Ptali se na Vaše představy, na Vaše koníčky, na Váš styl života… ?

Bytový designér je především nezávislý profesionál

Vždy si dejte pozor na to, u koho budete tuto službu poptávat. Ptejte se na reference, prohlídněte si webové stránky. Ptejte se, zda Vám může bytový designér zajistit i realizaci. Tito lidé totiž mají přehled o trhu a vědí, kam mají pro co jít. A často se stává, že díky svým kontaktům vyjde realizace nakonec levněji, než když si ji děláme sami.

A kolik to stojí?

Většinou platíte nějakou fixní částku za návrh interiéru, která díky „mladosti řemesla“ skáče od 1 000 Kč až klidně do 100 000 Kč. Záleží samozřejmě na rozsahu služeb. Pokud si u bytového designera objednáte i samotnou realizaci interiéru, tak platíte většinou určité procento z celkové částky za realizaci. Designér v tomto případě provádí dozor nad celou realizací. Měl by tedy mít i patřičné technické znalosti.

Proč je bytový designér zbytečný?

Protože nás to baví. Zařizování interiéru a nákup nového nábytku je sexy činnost, která nás prostě baví. A pokud na ni máme čas, tak strašně rádi vybíráme nábytek, barvy, tapety, malujeme stěny, atd.. Zkrášlování domova, je pro nás něco osobního, možná až intimního. Proto se zajímáme o aktuální trendy a sledujeme pořady v televizi a líbí se nám obrázky hezkého interiéru.

Obývací pokoj Angelina

sedaci-souprava-celeste

calounena-postel-sidia

Každý jsme tak trošku „bytový designér“

Souhlasíte?